Strona Główna


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Bezimienna
2009-01-20, 18:02
Regulamin
Autor Wiadomość
Administracja forum

Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-01-20, 17:45   Regulamin

Regulamin Forum Pomocy Niedoszłym Samobójcom

NASZ CEL:

Forum ma na celu wzajemne wspieranie się Użytkowników w trudnych sytuacjach życiowych, jednakże nie jesteśmy w stanie zastąpić Ci pomocy psychologicznej, psychiatrycznej lub innej specjalistycznej. Czerpiemy jedynie z własnych doświadczeń, którymi to chcemy podzielić się z tymi, którzy tego potrzebują.

I. Zasady najważniejsze

1. Na forum* obowiązuje całkowity zakaz pisania postów o treści, które mogłyby ułatwić komuś popełnienie samobójstwa. Posty tego typu zostaną zedytowane lub usunięte. Przewidywana kara to od jednego do trzech ostrzeżeń= ban.

a) Karę jednego ostrzeżenia przewiduje się dla osób, które pomimo upomnienia, w swoich postach umieszczają treści, które mogłaby ułatwić komuś popełnienie samobójstwa, nie robiąc tego jednak w sposób bezpośredni, czy też zamieszczając je nieświadomie (np. opisując swoją próbę samobójczą). Nie dotyczy to osób, które świadomie i z premedytacją umieszczają na forum, z rażącą dokładnością sposoby na samobójstwo.

b) Karę banicji, przewiduje się dla osoby, która w sposób bezpośredni podaje "przepisy" na samobójstwo, opisując dokładnie szczegóły, jak i dla osoby, która w swojej wypowiedzi nagabuje do popełnienia samobójstwa. Dotyczy to osób, które świadomie i z premedytacją umieszczają na forum, z rażącą dokładnością sposoby na samobójstwo.

2. Zakazuje się również zadawania pytań na temat sposobów na popełnienie samobójstwa. Posty tego typu, zostaną zedytowane, a użytkownik otrzyma jednokrotne słowne upomnienie, po którym, w razie braku poprawy, przydzielone zostanie ostrzeżenie.

3. Użytkowników obowiązuje kultura wypowiedzi - nie wolno zamieszczać treści godzących w innych - w szczególności mogących obrażać ich uczucia, treści o charakterze pornograficznym oraz wulgaryzmów (dopuszcza się cenzurę słów poprzez np. "wygwiazdkowanie" wyrazu). Za złamanie tego punktu użytkownik otrzyma jednokrotne słowne upomnienie, w przypadku braku poprawy – ostrzeżenie.

4. Nie obrażamy, nie wyśmiewamy i nie poniżamy w jakikolwiek sposób innych Użytkowników. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Krytyka jest tylko wtedy cokolwiek warta, gdy jest konstruktywna. Za złamanie tego punktu karą jest ostrzeżenie.

5. Zakazuje się zakładania więcej niż jednego konta przez Użytkownika; w przypadku naruszenia tego punktu na nowsze konto zostanie nałożony ban, a Użytkownik na pierwszym koncie otrzyma ostrzeżenie; w przypadku powtórnego zaistnienia sytuacji Użytkownik zostanie usunięty z forum. Każda kolejna próba rejestracji nowego konta zakończy się banem bez uprzedzenia.

6. Prosimy o nie podawanie danych osobowych (nazwiska, adresy itp.), szczególnie w postach. Od tego są prywatne wiadomości. Za wielokrotne złamanie tego punktu regulaminu grozi ostrzeżenie, uprzedzone jednokrotnym słownym upomnieniem.

7. Administracja forum nie będzie usuwać kont, zmieniać ich nazw, zamykać lub kasować tematów na żądanie Użytkowników.

8. Treści zamieszczone na forum (z wyjątkiem regulaminu) są dostępne jedynie dla zarejestrowanych i zalogowanych Użytkowników.

9. Moderatorzy forum mają prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum dowolnego postu bez podania uzasadnienia.

10. Wielokrotne , bezpodstawne zgłaszanie postów moderacji, przez jednego z użytkowników, może być powodem ukarania tegoż właśnie użytkownika ostrzeżeniem.

11. Użytkownicy, którzy zarejestrowali się tylko po to, by zamieszczać treści o charakterze prowokacyjnym (w tym spam), będą banowani.

II. Zasady pisania postów

1. Zachęcamy do zakładania własnych tematów w jednym z działów, w których można opisać swój problem. Nie jest to wymagane, ale ułatwia dotarcie do potrzebującego Użytkownika tym, którzy chcieliby mu pomóc.

2. Użytkownicy powinni wyrażać się z sensem, zrozumiale dla innych (dotyczy także ortografii!) i zgodnie z tematem, na jaki się wypowiadają. W przypadku przedłużających się dyskusji nie na temat mogą one zostać wydzielone lub usunięte.

3. Na forum obowiązuje zakaz pisania dwóch postów zamieszczonych jeden pod drugim w jednym temacie przez tego samego Autora, jeśli od napisania pierwszego posta nie minęły dwie godziny. Jeśli chcesz coś dodać lub zmienić, skorzystaj z opcji “edytuj”. Możliwość edycji oraz kasowania postów po upływie tego czasu posiada jedynie administracja forum.


4. Bardzo krótkie posty typu "zgadzam się", posty zawierające tylko emotikonę oraz tym podobne, a w szczególności offtopic oraz spam i reklamy mogą być kasowane bez uprzedzenia.

5. Wprowadzanie kłótni i niezdrowej atmosfery jest zakazane, a naruszanie tej zasady grozi nadaniem ostrzeżenia. Przedłużające się sprzeczki są powodem do ukarania ich prowodyrów ostrzeżeniem. Zabrania się również zamieszczania jakichkolwiek treści propagujących przemoc.

6. Tematy przeniesione do archiwum mogą (ale nie muszą) zostać usunięte po upływie 30 dni od napisania w nich ostatniego postu. Jeśli jesteś autorem tematu tam przeniesionego i chcesz, aby pozostał na forum, zwróć się z tym do administracji.

7. Posty z działu Offtopic nie są zliczane.

III. Ostrzeżenia

1. Za naruszenie regulaminu grozi ostrzeżenie, a w ich konsekwencji banicja.

2. Wartości ostrzeżeń:

a) pierwsze nie powoduje większych konsekwencji; pod nickiem Użytkownika pojawia się informacja o posiadaniu ostrzeżenia;

b) drugie oznacza zakaz pisania postów; możliwe jest jednak korzystanie z PW, shoutboxa oraz czatu;

c)trzecie oznacza ban.

3. Zasady przydzielania ostrzeżeń:

- Pierwsze ostrzeżenie na czas 17 tygodni.
- W przypadku braku poprawy lub w wyniku kolejnych przewinień drugie ostrzeżenie nadawane na czas od 24 godzin do 34 tygodni.
- Jeśli mimo to Użytkownik nadal będzie naruszał regulamin, otrzyma 3 ostrzeżenie równoznaczne z banem, który nie zostanie cofnięty.
- Innym sposobem karania będzie wyłączenie możliwości pisania w ShoutBoxie. Działanie to ma na celu uniemożliwienie wprowadzania zamieszania na Forum, oraz ochronę innych Użytkowników Forum przed słowami naruszającymi regulamin.
- W wyjątkowych sytuacjach Administracja może dezaktywować konto Użytkownika na krótki czas.

IV. Konto Użytkownika

1. Zabrania się umieszczania sygnatur i grafik w podpisach.

2.Treść podpisu nie powinna przekraczać dziesięciu linijek tekstu normalnej wielkości, tj. o rozmiarze czcionki “10”; w przypadku rażącego naruszenia tej reguły administratorzy zastrzegają sobie prawo w ingerowanie w treść podpisu lub też jego usunięcie.

3. Prosimy o nieumieszczanie w postach oraz shoutboxie reklam do swoich stron (na to jest miejsce w profilu) lub innych zupełnie niepowiązanych z danym tematem lub ogólnie z tematyką forum. Zakazuje się również umieszczania linków do stron ze sposobami samobójczymi (itp.) oraz także próśb o takie strony.

4. W celu ochrony kont Użytkowników wprowadza się czasowe, czterdziestominutowe zablokowanie konta po pięciokrotnym błędnym wprowadzeniu hasła. Po tym czasie można podjąć kolejną próbę logowania. Można też zwrócić się do administracji forum z prośbą o ustanowienie nowego hasła.

V. Inne

1. Administracja nie odpowiada za treść postów napisanych przez użytkowników.

2. Masz skargę na administratora? Zgłoś ją drugiemu administratorowi poprzez PW.

3. Masz skargę na obu administratorów? Zgłoś ją jednemu z nas przez PW.

4. Skargi dotyczące pracy moderatorów, jak również innych Użytkowników, należy kierować się do administracji Forum poprzez PW.

5. Prowadzenie dyskusji-skarg z userami/administracją na Forum poprzez posty, shoutbox lub czat jest bezcelowa i grozi otrzymaniem ostrzeżenia; treści tego typu mogą być automatycznie usuwane. Napisz PW.

6. Administracja zastrzega sobie prawo do aktualizowania regulaminu; o wszelkich wprowadzanych zmianach w jego treści Użytkownicy zostaną powiadomieni przez ogłoszenie w stosownym dziale.

7. Rejestrację na forum rozumiemy równoznacznie z akceptacją powyższego regulaminu.

*pod pojęciem "Forum" kryje się forum właściwe, przyległy mu czat, shoutbox oraz wiadomości prywatne (których nie możemy kontrolować, i nie chcemy... z przyczyn oczywistych – prywatne); jeśli jednak Użytkownik zawiadomi nas o treściach zawartych w PW, które naruszają niniejszy regulamin i wiarygodnie udokumentuje (np. za pomocą zrzutu ekranu), zobowiązujemy się do podjęcia stosownych działań.


Administracja Forum
kontakt: pomoc_samobojcom@o2.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15